Персонажі

Жан Беленюк повернувся від родичів з Руанди та ще більше відчув себе українцем

Жан Беленюк

Олімпійський срібний призер вперше в житті побачився з роодичами з боку тата

-Жане, нещодавно ти нарешті відвідав свою історичну батьківщину – Руанду, звідки твій батько. Ти був там за запрошенням своїх родичів, чи сам вирішив поїхати їх знайти?

-Спочатку мав ціль після закінчення кар'єри поїхати знайти рідних, але так вийшло, що після Олімпіади вони знайшли мене. Запросили і я з задоволенням приїхав.

-Чим займався? Що тебе вразило у Руанді?

-Руанда за територією трохи менше за Київську область. Тому за два тижні я побачив її всю. Був на озері Ківу на кордоні з Конго, дуже красива природа. Подивився, як живуть люди, подивився на культуру, на менталітет, зрозумів, що люблю свою країну і вже наприкінці подорожі дуже хотів додому.

-Відчув, як-то кажуть, зов предків?

-Ні, я якраз відчув, що Україна – моя рідна країна, бо у Руанді я зрозумів, що там, де ти народився - це твоя батьківщина і я не відчув себе руандійцем, африканцем. Я на них дивився, як на людей з іншої планети, просто вони зовсім інші.

-Ти ще встиг побувати у тренувальному таборі Володимира Кличка, де він готується до чергового бою.

-Щоб ви розуміли, він зараз тренується поруч з моїм залом у Конча-Заспі. Тому я просто піднявся на другий поверх і сфотографувався з ним. Бій дійсно буде складний, суперник добрий, але він знає, що вся Україна за ним стоїть, спортсмени у нього вірять. І незалежно від результату, він для нас завжди буде чемпіоном.

-Бокс більш прибутковий вид спорту, більш комерційний. Ти ніколи не шкодував, що зайнявся саме боротьбою, а не боксом? Можливо, зараз би був мільйонером. Не тільки би мав квартиру від Віталія Кличка, яка дісталася з боєм.

-Що можу сказати. Я вдячний Богу, що потрапив на греко-римську боротьбу. Бокс-це велика кількість травм та ударів по голові, тому це величезний труд на такому високому рівні цим займатися, і дійсно сильно ризикувати. Тим не менше, я також займаюся благородним видом спорту, дуже задоволений, мені все подобається, і буду себе і надалі в цьому реалізовувати.

Для того, щоб залишати коментарі, будь-ласка, авторизуйтесь, або створіть новий профайл
Символів залишилось: 1000