Персонажі

В'ячеслав Кириленко згадав, як розпочинав "Революцію на граніті"

В'ячеслав Кириленко

Політик голодував в юності заради реформ

вячеслав_кириленко_mpeg4 вячеслав_кириленко_mpeg4  


-Цього року Україна відзначає 25-річчя "Революції на граніті". Ви були активстом цієї революції, одним з лідерів.

-Я був одним з тих, хто запропонував цю ідею, і безпосередньо організував. Це був перший Майдан, він для нас дуже дорогий.

-Ви пам'ятаєте, що ви саме там робили? З ким поруч голодували? Як довго голодували ви?

-Я голодував десь менше тижня, тому що у нас були білі пов'язки голодуючих студентів, і чорні пов'язки - охорона, медперсонал і інші служби. Тому перший тиждень я був в таборі і голодував, а потім ми побачили, що потрібно радикалізовуватись, я був одним з тих, хто піднімав студентство в гуртожитках, в навчальних корпусах. І 15 жовтня 1990 року ми захопили Червоний копус рідного тоді мені Київського університету і оголосили окупаційний страйк. Я цим безпосередньо займався. Кравчук був мудрою людиною і за 3 дні Верховна Рада без обговорення ухвалила постанову про задоволення вимог голодуючих студентів.

-Ви зараз зустрічаєтеся з Леонідом Кравчуком - тодішнім головою Верховної Ради. Тоді ви були ніби по різні боки барикад. Ви - молодий затятий студент, він - політик. Згадували коли-небудь з Леонідом Макаровичем ті часи?

-Він каже, що підтримував і тоді вимоги голодуючих студентів. Так чи не так, але, я думаю, що рішення він на той момент ухвалив єдине правильне. Інша справа, що Верховна Рада не виконала частину тих вимог, які затвердили в своїй постанові. І ми були змушені ще багато років боротися, щоб Україна набула их обрисів, про які ми тоді мріяли, і після першого Майдану - студентської "Революції на граніті", був другий, а третій - вже зовсім трагічний Майдан.

Для того, щоб залишати коментарі, будь-ласка, авторизуйтесь, або створіть новий профайл
Символів залишилось: 1000