Персонажі

Посол Швеції в Україні

Андреас фон Бекерат

Андреас фон Бекерат

 

-Пане Посол, ви в Києві уже більше двох років – найскладніших в історії незалежної України. Як ви тут облаштувалися з дружиною, дітьми? 

-Дійсно, це надзвичайно складні часи для України та українців. Для мене особисто та для моєї сім'ї вони були так само турбулентними! Але ці два з половиною роки  ми ніколи не забудемо. Ваша боротьба спочатку з корупційним режимом, потім з російською агресією стала справжнім натхненням для всієї Європи. На Євромайдані ми вперше побачили, як люди готові помирати за європейські цінності. Вони помирали з прапорами Європейського Союзу в руках. Це те, що справило неймовірно велике враження не тільки на мене особисто, а на усю мою країну, на Швецію.

-Ви активно стежите за дотриманням в Україні прав секс-меншин, навіть брали участь у гей-параді, виступали за прийняття відповідних законів у парламенті!  На вашу думку, чи є прогрес з цим питанням?

-Свобода любити того, кого хочеш, є одним із найважливіших, фундаментальних прав людини. Верховна Рада зрештою підтримала та проголосувала за цей антидискримінаційний закон. І гей-парад, який відбувсяминулого року в Києві…  – мені було приємно бачити, що і президент активно захищав право на проведення параду. Тож повільно, але неухильно права секс-меншин в Україні зміцнюються!

-Зовсім скоро шведи святкуватимуть Різдво – 25 грудня! Які різдвяні традиції ви привезли зі Швеції до України?

-Мабуть ще більше за Різдво ми у Швеції святкуємо день святої Люсії тринадцятого грудня! Ця свята годувала людей в катакомбах. І щоб бачити щось у темряві, вона мала свічки у волоссі. Тож ми святкуємо це свято зі свічками, традиційними шафрановими булочками та печивом, а також співаємо традиційних пісень! Щодо ж до Різдва, то на святвечір  ми запікаємо м'ясо, робимо шведські фрикадельки, їмо багато риби – лосося, оселедця. А також п'ємо шведський шнапс – куди ж без нього!

-Чи доводилося вам святкувати традиційне українське Різдво? З кутею та іншими традиційними стравами?

-Цього року я вперше святкуватиму православне Різдво! І я з нетерпінням на нього чекаю! Я великий фанат української кухні і дуже хочу скуштувати ваших традиційних різдвяних страв!

Для того, щоб залишати коментарі, будь-ласка, авторизуйтесь, або створіть новий профайл
Символів залишилось: 1000