Персонажі

Музичний критик Артур Гаспарян: "В Росії дуже чекають, щоб Україна зганьбилася в організації "Євробачення"

1_2

Журналіст розповів про своє ставлення до України,як до господині конкурсу у 2017 році

Артур Гаспарян завітав на фестиваль "Рандеву"у Юрмалі.

-Саме ви на "Єробаченні 2016" практично єдиний серед людей з російськими паспортами були на боці України.

-Конкурс "Євробачення" - це конкурс виконавців та конкурс номерів. Я підтримував ту артистку та той номер, який я вважав найкращим на конкурсі. В даному випадку для мене не мало значення, який паспорт у Джамали в кишені. Вона могла мати хоч паспорт громадянки Марса.

-Вперше ми з вами зустрілися на "Євробаченні" в Києві у 2005 році. Тоді ви сказали, що в Росії чекали, що Україна зганьбиться. Але вийшло провести конкурс успішно. Зараз в Росії вже з подвійним ентузіазмом чекають, як Україна зганьбиться.

-Так, звісно, дуже на це чекають. Але хотілося, щоб мобілізувалися ресурси, люди. Я знаю, що Руслана активно не дає спокійно жити. Бо потрібно, звісно, конкурс провести. Не знаю, де, чи в Києві, чи у Львові. Мені було б цікаво у Львів поїхати, наприклад. Я знаю, що там є гарна арена, яку побудували ще до "Євро 2012". Тому я чекаю "Євробачення" в Україні, поки що денонсацій цієї ідеї не було.

-Ваше ім'я фігурує у кожному конкурсі "Євробаченні". Та саме у російсько-українських відносинах колись багато років тому Андрій Данилко з вашої легкої руки став практично персоною нон-грата. Бо саме ви розгледіли в його пісні слова "Раша, гудбай". З тих пір ви, до речі, з ним не спілкуєтеся.

-Я іронізував, мав повне право. Бо я цю пісню одним з перших почув, коли вона ще не була оприлюднена.

-Ви іронізували, а ляльку Вірки Сердючки потім палили на майданах.

-Це не мені почулося. Якщо ви почистите вуха та поставите пісню, ви почуєте, що там є слова "Раша, гудбай". Це не значить, що він зрбив якусь погану річ, але фраза така там є, і було б по-дурному казати, що її там немає. Я йому одразу сказав: "Андрію, ти граєш у дуже небепечну гру у нинішній ситуації". Він мене не послухав, потім це вийшло. Я про це в ірочнічній манері, так само, як я коментую Філіпа Кіркорова, Сергія Лазарєва, Аллу Пугачову, будь-якого виконавця. Чому я повинен Данилку робити виключення? Я це прокоментував, посміявся з цього, уявив, як будуть помидори в Данилка на російських гастролях летіти за цю "рашу гудбай". Як я й передрікав, так і вийшло. Але коли почалася кампанія цькування, я був єдиним журналістом Росії, який гучно протестував проти таких дій.

Для того, щоб залишати коментарі, будь-ласка, авторизуйтесь, або створіть новий профайл
Символів залишилось: 1000