Персонажі

Міністра культури затверджував Вакарчук?

Євген Ніщук

"Світське життя" побувало на виставі за участю новопризначеного міністра культури Євгена Нищука

Моновистава міністра культури Євгена Нищука у театрі "Сузір'я" Моновистава міністра культури Євгена Нищука у театрі "Сузір'я"  


-Євгене, я вас вітаю з призначенням на посаду міністра. Історія ходить по колу: після останніх президентських виборів міністром культури став Михайло Кулиняк і отримав він цю посаду за те, що вів передвиборчі концерти Віктора Януковича. Зараз крісло міністра ви отримали за те, що три місяці були ведучим Євромайдана. Як ви гадаєте, чи мають отримуватися посади міністрів таким чином?


-Я не був у передвиборчій кампанії на Майдані і я не стояв за жодного політика. Безумовно, я не готувався в міністри і не стояв на Майдані за це. Мабуть, я став швидше би героєм нації, якби в той самий момент, коли представлення було міністрів, сказав "я не за це стояв і залишаюся тут на Майдані".


-Коли почалася зміна влади, велися розмови, що на керівні посади мають прийти менеджери. Ви не менеджер і будете вчитися "по ходу".


-Я вмію чути та дослухатися, у мене є воля. І до того ж, в екстремальних ситуаціях я, як кажуть люди, проявляю в собі те, чого не видно на перший погляд.


-Зараз ваші колеги-актори порівнюють вас з Богданом Сильвестровичем Ступкою.  У Богдані Ступці як у міністрі розчарувалися люди і він розчарувався у посаді міністра, тому що там нічого не зміг зробити. Ви також не були у захваті від Ступки-міністра.


-По-перше, мені ще треба дорости до Богдана Сильвестровича. Кажуть, що ми – камікадзе, на три місяці. І мені треба пройти достойно ці три місяці, чи скільки це буде потрібно. Зараз я створюю нову команду, яка переформатує міністерство культури, яке працювало таким собі івент-агентством  по обслуговуванню заходів прем'єра чи президента.


-Я впевнена, що  ви читали відгуки ваших колег-акторів на ваше призначення. І є багато негативних відгуків. Приміром, активіст Майдану Сашко Положинський сказав, що ви мали відмовитися від посади міністра.


-Я дуже поважаю Сашка Положинського. Я людина, яка вміє працювати з людьми, які конструктивно критикують. От Славко Вакарчук, який мені зателефонував і сказав: я не підтримую твою кандидатуру. Коли я з ним поспілкувався, він сказав: "Слухай! Давай тоді краще ти, ніж хтось". Це вже сталося. Навіщо говорити про те, мав я відмовитись чи ні? Вже є як є.


-Після Помаранчевої революції ви отримали звання Заслуженого артиста України. Після цієї революції плануєте отримати звання "народного артиста"?


-По-перше, це звання неможливо отримати, тому що немає президента України, який має підписати папери.  
-Поки що.


-Так.


-Багато хто каже, що й "заслуженого" ви отримали, тому що були активістом помаранчевого Майдану і були його голосом.


-Скажу, що бути голосом – це також велика акторська робота. Не буду говорити хто, але багато колег, коли треба було віршик прочитати, бачили Майдан, і пропадав голос. Тому це також є професійною приналежністю, якщо так вже брати. Це від людей залежить. Я не хочу зарікатися, якщо дадуть мені звання через півроку або рік. До речі, до наступного звання треба, щоб пройшло десять років. Це станеться у 2015 році, тому мені ще не положено по закону!


-Сьогодні ви граєте у хореодрамі і багато танцюєте у виставі. У позаминулого міністра було багато різних навичок. Приміром, він міг грати на скрипці ногами. А у вас які є таланти?


-"Штучок" в мене немає. Володію тілом, голосом, душею.


-Ви думали змінити зовнішній вигляд? Адже ви тепер міністр, повинні мати коротке волосся, краватку, а не сорочку з квіточками.


-Тут трошки виникла проблема, бо не маю краватки, та не встигаю купити якийсь костюм. Очевидно, треба це зробити. Виходячи з того, що це все ж таки міністерство культури, а не фінансів, наприклад, тому на мене колеги дивляться спокійно та поблажливо.


-До своєї міністерської роботи ви підробляли дублюванням голлівудських стрічок. Хто з акторів розмовляє вашим голосом?


-Леонардо ДіКапріо, Рассел Кроу, Гаррі Поттер, Володар Кілець, Алладін, чимало.  

Для того, щоб залишати коментарі, будь-ласка, авторизуйтесь, або створіть новий профайл
Символів залишилось: 1000