Персонажі

Ексклюзив Лайми Вайкуле в Києві: "Я не змінюю друзів через політику"

Лайма Вайкуле

Співачка приїхала до України на гастролі

-Лаймо, ласкаво просимо в Україну! Давно не бачилися!

-Так, це правда. Я учора прилетіла і все навкруги таке рідне, наче я була тут вчора.

-Для вас не було питання, чи їхати в Україну?

-Ні, навіть хвилини не думала.

-Вас намагалися спровокувати, питали, чому ви їдете в Україну.

-Я не хочу бути в політиці. Я ніколи не змінюю своїх друзів. Я ні в якому варіанті не буду через політику змінювати свою любов до чогось. Просто в мене такий поганий характер. Любіть мене такою, яка я є. Я нічого поганого ніколи в житті не робила. І страждання будь-якої людини для мене завжди біль. Мені не важливо, росіянин він, українець, китаєць...Коли був землетрус в Японії, я мал не збожеволіла. Пропонувала у посольстві проживання у себе, хоча нікого не знаю. В нас життя лише одне, тому я до цього ставлюся особливо.

-Ми пам'ятаємо, як на фестивалі "Рандеву" ви співали грузинською мовою. Можливо, ви на українській мові вивчили пісню?

-Усі думають, що так просто співати українською. Для мене це дуже складно, я завжди перепитую: "А що зараз сказали?" Я нічого не розумію і тому не хотіла б, щоб хтось сказав, що я не співаю українською, а знущаюся. Я краще на латишській мові щось скажу.

-У вас у Києві багато друзів. Приміром, Андрій Данилко. Буде мати час зустрітися? Можливо, ви його запросили на концерт?

-Я весь час телефоную йому, але він весь час поза зоною. Я Андрія обожнюю. Що стосується Києва, я вважаю його найкрасивішим містом.

-Скільки валіз з костюмами ви з собою взяли?

-Усього лише три.

-Чи створювали ви для українського туру спеціальні костюми?

-Зараз в мене новий стиль скромної жінки. Я більше не хочу випендрюватися. Я подивилася один свій концерт, де вже не знала, що й зробити. Була й в строкатому, й в клітинку, і в червоному, і в зеленому. І це був такий несмак! Не знаю, що про мене в Україні скажуть, але зараз в мене буде дуже стриманий стиль.

-Репетирували ви, як завжди, в себе вдома. Скільки часу?

-Знадобилося чотири дні. Мій собака - французький бульдог, був щасливий, бо він музикант. Сидів на репетиціях зранку до ночі.

-Минулого року ми були на вашому фестивалі "Рандеву" в Юрмалі. Після того, як звідти поїхала "Нова хвиля", економічна ситуація погіршилася. Ви вирішили запросити публіку, розвинути туризм за допомогою вашого ім'я. Чи буде цього року фестиваль в Юрмалі?

-Так, ми готуємо фестиваль і цього року. Місто попросило, щоб фестиваль тривав чотити дні, але подивимось. Мені ця ідея подобається і буде чудово, якщо все вийде. Я хотіла б запросити багато українських виконавців.

Для того, щоб залишати коментарі, будь-ласка, авторизуйтесь, або створіть новий профайл
Символів залишилось: 1000