Персонажі

Американський чоловік Ірени Карпи покинув Україну?

Ірена Карпа

Письменниця виховує політично свідомих дітей

Письменниця та співачка Ірена Карпа разом з донькою завітала на прем'єру мультфільму "Ріо-2".

Ірена Карпа Ірена Карпа  


-Так поспішали на прем'єру мультфільму до кінотеатру, що аж впали і потрапили на  мультфільм через лікарню…


-Вперше в житті, абсолютно на рівному місці! Це не сестра її підступно штовхнула, ніхто не кусав, не щипав, вона сама впала, але перенесла все героїчно і навіть сказала, що хоче ще лишитися у лікарні.


-З першого дня ти підтримувала протести на Майдані, виступала на сцені.  Так сталося, що через таку позицію твій чоловік переїхав жити до іншої країни.


-З активними жінками нелегко жити, особливо коли відбуваються такі події. Україна - це не найкомфортніше місце для життя. Якщо ти не українець, тебе в цьому звинувачувати не можна.


-Твій чоловік американець на час протестів вирішив поїхати пожити до Іспанії. Чи ви розійшлися?


-Наразі не розійшлися,  я вам першим повідомлю, якщо таке станеться. Ситуація в нашій родині дуже мені нагадала ситуацію України  в контексті світу: коли в тебе багато друзів і родичів є за кордоном, усі пишуть: "тримайтеся, чуваки". Але ніхто не пише: "привези нам дітей, будемо про них піклуватися". Ті люди, які таке пропонували, були тут, у Києві чи інших українських містах,  в тих самих ситуаціях, як і ми. Мені це допомогло  переосмислити і зрозуміти, хто є хто. Ну і діти залишаються українцями, вони неодноразово були на Майдані, я в міру можливого намагалася пояснити, що відбувається. І тому Бабай в нас вже ніякий не проходить, в нас ідуть за страшилки "тітушки" і "дядя кака з Межигір'я". Хоча останнім часом змістилися акценти трохи на Путіна. В мене дуже політично свідомі діти.


-Як ти поставился до того, що чоловік у такий неспокійний момент залишив тебе в Україні, а сам поїхав? Він знайшов якесь обґрунтування цьому?


-Він сказав, що йому потрібно працювати і знаходитися в спокійному середовищі, там він може сконцентруватися краще. Це така офіційна версія. Звичайно, я не можу сказати, що я в захваті від цього, але й падати комусь в ноги і кричати  "на кого ж ти нас кидаєш"… Я стандартна сильна українська жінка, якщо треба - і полки в бій поведу. І принижуватися ні перед ким не збираюся.